کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی رسما ابلاغ شد

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به تازگی خبر از ابلاغ مصوبه مربوط به کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی به دستگاه های اجرایی داده است.

بر اساس این مصوبه خودروهایی که از هر دو موتور درون سوز و برقی به صورت ترکیبی بهره می برد به سه صورت سری، موازی و سری موازی مورد حمایت قرار می گیرند.

در مصوبه قبلی ای که در رابطه با این موضوع ابلاغ شده بود فاصله تعرفه خودروهای هیبریدی مختلف کم شده و در واقع شرایطی فراهم آمده بود که اشتیاق واردکنندگان خودروهای هیبریدی برای وارد کردن این دسته از خودروها به داخل کشور عزیزمان از بین می رفت.
کاهش تعرفه واردات خودرو
در مصوبه جدید دولت فاصله بین انواع مختلف خودروهای هیبریدی بیشتر شده و خودروها به سه صورت موازی، سری و سری موازی مورد حمایت قرار می گیرند.

در هر کدام از این انواع، نحوی حمایت از واردات خودروها متفاوت تعریف شده است. در بهترین نوع تعرفه، هزینه واردات تقریبا از بین رفته و مبلغ نهایی که مشتری باید پرداخت کنه عینا شبیه بهای اصلی خودروی برقی شده و در مابقی صورت ها خودروهای هیبردی وارداتی با نرخ سود تعرفه ترجیحی نسبت به خودروهایی که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند امکان ورود پیدا می‌کنند.
هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع در دسترس نبوده بنابراین باید منتظر ماند تا مشروح آن هر چه زودتر منتشر شود.

The post کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی رسما ابلاغ شد appeared first on دیجیاتو.

Original Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *